Сертифікати  

   
Курси, вебінари, олімпіади. Портал «Всеосвіта».
   

   З 1980 року після завершення аспірантури за спеціальністю «Фізика напівпровідників та діалектиків», коли я був зарахований викладачем кафедри загально-технічних дисциплін, був розрахунок на те, що окрім викладацької роботи, буде можливість продовжувати свою наукову діяльність.

   В той час, розпочинаючи з 1973 року, із приходом на роботу доцента Юрченка О.С. була започаткована широкомасштабна наукова робота, пов’язана із порошкова металургією, дослідженням фізико-хімічних властивостей антикорозійних металів. Вона проводилася в рамках держбюджетних госпдоговірних тем з відповідною додатковою оплатою праці. До неї практично були залучені всі провідні викладачі: доценти Колосвєтов Ю.П., Зікій Г.С., Мазур В.П. викладач Юрженко В.В. та інші. Тоді кафедру очолював професор Степенко В.П., який також на правах сумісника брав участь у цих розробках. Ця тематика була стабільною і лише після 2000 року розпочала згасати. Доцент Юрченко О.С. за результатами проведених досліджень підготував дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук, яку в силу формальних ознак так її і не захистив.
   Ми, разом з професором Трегубом І.Г. з 1980 року започаткували новий напрям у науковій роботі кафедри, який був пов'язаний із дослідженням технології і фізико-хімічних властивостей складних напівпровідникових матеріалів, в рамках яких були заключенні держбюджетні теми з науковими установами оборонної промисловості. Таких тем було п’ять, кожна з яких тривала біля двох років. За результатами цих досліджень були отримані 6 авторських свідоцтв на винаходи біля 10 наукових статей у міжнародних наукових видання, захищено кандидатські дисертації Корця М.С., Трегуба І.В., Грищука В.П., Стучинської Н.В., Опілата В .Я., Кудіна А.П. та інші. Нижче приведені тематики таких досліджень:
   РК 01.87.0076209. Розробка нестандартних вузлів обладнання для оснащення процесів отримання епітаксіальних шарів твердих розчинів типа А2В6. За закритою тематикою. Науковий керівник Корець М.С. Замовник Міноборонпром СРСР 1987.
РК 01.89.0074103. Виготовлення і передача епітаксіальних структур потрійних сплавів. За закритою тематикою. Науковий керівник Корець М.С. Замовник Міноборонпром СРСР 1989.
    З 1992 року я очолив кафедру і в цей час тематика з фізики напівпровідників втратила актуальність, оскільки в державі суттєво змінилася військова доктрина. Оскільки наш вищий навчальний заклад є профільним в системі підготовки педагогічних кадрів, то мені довелося в науковому пошуці віднаходити дослідження саме в галузі педагогіки та методики вищої школи. Нижче приведений перелік таких досліджень в рамках держбюджетних тем:
    РК 0193И026497. Використання ЕОМ в загальнотехнічній підготовці вчителів праці. Замовник МОН України. Відповідальний виконавець – Корець М.С. 1994.
   РК 0298u002760. Основи професійної підготовки вчителів трудового навчання. Замовник МОН України. Відповідальний виконавець – Корець М.С. 1997.
   РК 0198u001679. Оптимізація структури та змісту технічної механіки, як засіб активізації пізнавальної діяльності студентів. Замовник МОН України. Відповідальний виконавець – Корець М.С. 1999.
    “Методичне забезпечення вивчення фізико-технічних дисциплін при підготовці вчителів трудового навчання” б) Оптимізація структури та змісту технічної механіки у вищих педагогічних закладах освіти, як засіб активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів”. Замовник МОН України. Відповідальний виконавець – Корець М.С. 2000.
РК 0102u002821. Розробка комп’ютерних програм до навчально-методичного комплексу професійної підготовки вчителів для освітньої галузі “Технологій”. Замовник МОН України. Науковий керівник –Корець М.С. 2004.
РК 0106U000906 Розробка системи науково-технічної підготовки вчителів для освітньої галузі “Технологій”. Замовник МОН України. Науковий керівник – Корець М.С. 2008.
  РК 0109U006011 Розробка наукових основ двоступеневої системи професійної підготовки вчителів для освітньої галузі “Технології” на основі компетентнісного підходу. Замовник МОН України. Науковий керівник – Корець М.С. 2011.
   Це було важливо не лише для форматування нового наукового напряму, але в ті складні часи інфляції, не своєчасної виплати заробітної плати, злиднів це був суттєвий підробіток для більшості членів кафедри. Я не хотів, щоб викладачі їздили як «торбешники» до Польщі, а мали можливість заробити собі копійку і могли утримати на рівні достатності свою сім’ю. Ця тематика фінансувалася окремою статтею з бюджету, зарплата виплачувалася регулярно, що давало суттєву фінансову підтримку родин викладачів та співробітників кафедри. Тут до виконання та організації робіт суттєву допомогу надавав проректор з наукової роботи професор Дмитренко П.В.

Про стан підготовки вчителів трудового навчання в незалежній України

    Стан підготовки вчителів трудового навчання в незалежній України нікого не влаштовував (як і працедавців, так і науковців, викладачів), оскільки вона повністю копіювала те, що було в СРСР, а зміст освіти у технічній частині копіював інженерну підготовку фахівців технічних і технологічних спеціальностей. У 1998 році я опублікував статтю «Про назву спеціальності «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання», а через рік «Вчитель виробничих технологій та основ виробництва для школи майбутнього», де окреслив оновлення змісту підготовки таких фахівців і зміни назви кваліфікації за освітнім рівнем бакалавра на «Вчитель технологій». Таке оновлення зі схваленням прийняла наукова спільнота та вчителі технологічної галузі, але для того щоб реалізувати це на державному рівні, треба було найти підтримку на засіданні науково-методичної ради вищої педагогічної освіти і трудового навчання МОН України.

Корець М.С.

професор кафедри загальнотехнічних дисциплін та охорони праці,

 доктор педагогічних наук, 

кандидат фізико-математичних наук, професор,
академік Академії наук вищої освіти України, 

Заслужений працівник освіти України

   

Вони творили історію кафедри

Вони творили історію кафедри

Степенко Василь Петрович

Степенко
Василь
Петрович

(1910-1980)

Касперський Анатолій Володимирович

Касперський
Анатолій
Володимирович

(1941-2020)

Зікій Григорій Савелійович

Зкій
Григорій
Савелійович

(1952-2020)

   
   
© NPUROUNDER