Сертифікати  

   
Курси, вебінари, олімпіади. Портал «Всеосвіта».
   

WebMoneySafetyУ період карантину покупці активно почали здійснювати онлайн-покупки. до популярних товарів покупки для здоров'я, хобі, відпочинку та спорту, а також електроніка, інструменти та ігри з приставками. Все зручно, швидко і без відриву від смартфона.

Шахраї теж не втрачають час. Використовуючи психологічні прийоми соціальної інженерії, активізували свою діяльність в інтернеті.

Чи доводилося вам отримувати СМС з незнайомого номера з повідомленням про те, що ваша карта нібито заблокована? А чи потрапляла вам на очі барвиста реклама товару за низькою ціною, де для замовлення потрібно було ввести лише номер мобільного телефону?

Ці та інші прийоми використовують зловмисники, щоб роздобути гроші з вашого карткового рахунку. Разом з Visa розповідаємо, як не стати жертвою аферистів і отримувати від онлайн-шопінгу тільки приємні враження.

Люди з нечистими намірами часто використовують методи соціальної інженерії, щоб отримати від жеотви необхідну інформацію. У хід йде чимало різних трюків: від обіцянок виграшу до подання себе як правоохоронців, співробітників банку або Податкової служби. «В цілому онлайн-платежі — це територія безпеки, а причиною вразливості системи, частіше за все стають самі власники банкіських карток, які передають дані в руки шахраям». Зловмисники вигадують різні сценарії, використовуючи психологічні особливості різних категорій людейї. Як уикнути шахрайської схеми ?
Не варто зберігати ПІН-код разом з банківською картою, не передавати конфіденційні дані іншим особам, особливо онлайн. Слід пам'ятати, що співробітники банку або працівником його служби безпеки ніколи не будуть Вам телефонувати. Під час здійснення покупки в інтернеті ПІН-код не може вимагати ні банк, ні продавець. До конфіденційної інформації належать також номер, термін дії картки та її CVV-код. Аферисти входять в довіру до користувача і «виманюють» персональну інформацію під різними приводами. Слід пам'ятати: співробітники банку, Нацбанку або інших відомств — СБУ, Пенсійного фонду, Податкової служби — не дізнаватися такі дані телефоном або онлайн.

Банки і платіжні системи публікують чимало матеріалів, щоб розповісти користувачам про можливості цифрових технологій для особистих фінансів і про правила безпечного поводження з ними. 

Тепер ви знаєте базові правила безпеки для онлайн-платежів. А щоб ви змогли застосовувати ці правила в реальному житті, пропонуємо пройти онлайн-тест.

Джерело

   
© NPUROUNDER